SMBG48CA-E3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBG48CA-E3/52
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-215AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 77.4 V
Breakdown Voltage : 53.3 V
Series : SMBG
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 48V 5% Bidir