MAX4311ESD
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
MAX4311ESD
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Video Amps and Modules
Current - Output / Channel : 95 mA
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
-3db Bandwidth : 345 MHz
Supplier Device Package : 14-SOIC
Output Type : Rail-to-Rail
Applications : 4:1 Multiplexer-Amplifier
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply : 6.9 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) : 4V ~ 10.5V, ±2V ~ 5.25V
Package / Case : 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate : 430V/µs