DSL12AW-7
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
DSL12AW-7
  • 1
Transistor Polarity : PNP
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum DC Collector Current : - 3 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : - 12 V
Package / Case : SOT-363-6
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 180 MHz
Configuration : Single
Collector- Base Voltage VCBO : - 12 V
Series : DSL12
Emitter- Base Voltage VEBO : - 5 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : - 290 mV